Miłość

Jak przestać być obsesyjnym?

Jeśli znajdziesz się demonstrując niezdrowe, obsesyjne zachowanie w swoich związkach, istnieją strategie, których możesz użyć, aby nauczyć się, jak być mniej obsesyjnym w stosunku do kogoś. Rozważ kilka poniższych wskazówek:

1. Odwróć uwagę od obsesyjnych myśli

Jednym z najprostszych sposobów, aby nauczyć się, jak przestać być obsesyjnym w związku, jest odwrócenie uwagi od siebie. Jeśli masz trudności z puszczeniem obsesji, spędzaj czas robiąc rzeczy, które lubisz lub podejmij nowe hobby.

Możesz również rozważyć odwrócenie uwagi od filmu, dobrej książki lub spaceru wokół bloku. Niezależnie od tego, czy jesteś w obsesyjnym związku, czy też próbujesz przestać obsesyjnie myśleć o byłym, odrobina rozproszenia uwagi przechodzi długą drogę.

2. Wyznacz sobie cel

Łatwo jest stać się obsesyjnym w związku, gdy nie masz żadnych osobistych aspiracji. Jeśli szukasz, aby przezwyciężyć obsesję z kimś, ustaw cel, taki jak uczenie się nowej umiejętności, uzyskanie awansu w pracy, a nawet powrót do szkoły.

Kiedy będziesz skupiony na swoich celach, nie będziesz miał czasu na obsesję.

3. Dotrzyj do źródła uczucia

Za każdą obsesją kryje się zazwyczaj jakieś ukryte uczucie, np. strach lub niepokój. Być może nadszedł czas, aby kopać głębiej, jeśli nie możesz wymyślić, jak nie obsesji na temat kogoś. Co tak naprawdę czujesz?

Może masz obsesję na punkcie swojego partnera, ponieważ zostałeś zraniony w przeszłości i obawiasz się, że cię zdradzi. Niezależnie od przypadku, radzenie sobie z podstawowym uczuciem może pomóc ci stać się mniej obsesyjnym.

4. Praktykuj uważność (mindfulness)

Nauka, aby stać się bardziej mindful, lub żyć w chwili obecnej, może być strategią, jak nie być obsesyjne w związku. Kiedy stajesz się bardziej świadomy, możesz skupić się na teraźniejszości i pozwolić myślom przyjść i odejść bez fiksacji na nich.

Dla kogoś, kto ma tendencję do obsesji w związkach, praktyki mindfulness jak joga i medytacja może wziąć swój umysł z obsesji i pozwalają być bardziej zrelaksowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *